Baza Wiedzy

Baza Wiedzy

Czym są maile transakcyjne?

E-maile transakcyjne to wszystkie maile generowane automatycznie w większości przypadków po działaniach użytkownika. Są to unikalne wiadomości, na które oczekuje odbiorca.

Wiadomości e-mail o charakterze transakcyjnym, a promocyjnym

W przeciwieństwie do maili promocyjnych - newsletterów, które są wiadomościami tej samej treści wysyłanej masowo do wielu odbiorców jednocześnie, maile transakcyjne są spersonalizowane i wysyłane pojedynczo zazwyczaj na żądanie odbiorcy.

Rodzaje emaili transakcyjnych

E-maile transakcyjne używane są do potwierdzania akcji użytkownika, na przykład: przy rejestracji konta jako potwierdzenie lub jako potwierdzenie zamówienia w sklepie internetowym. Dodatkowo wiadomości transakcyjne możemy używać w celach marketingowych przy odzyskiwaniu porzuconych koszyków lub aktywację nieaktywnych użytkowników.

Powitalne

Powiadomienia

Zaproszenia Użytkownika

Przypomnienia

Powitalne

E-mail powitalny jest pierwszym i kluczowym elementem kontaktu z odbiorcą. Musi on dotrzeć do skrzynki odbiorczej użytkownika bez żadnych przeszkód i w bardzo szybkim czasie. Jest to potwierdzenie założenia konta przez odbiorcę i ma ogromne znaczenie przy pierwszym kontakcie z użytkownikiem.